Main Calendar
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
5:30 pm: Wills and Estates: Session II
6:00 pm: Horsemanship - Beginning: Session I
6:00 pm: Palette Knife Painting: Session I
6:30 pm: Belly Dancing - Level 1: Session I
more...
2
7:00 am: Exercise for a Healthy Spine (EDGU): Session I
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
1:00 pm: Yoga for Arthritis: Session I
2:45 pm: Acrobatics - Tiny Tots: Session III
more...
3
5:30 pm: Kung Fu - Youth: Session I
6:30 pm: Bethel Church
4
10:00 am: Climbing Class - Parent & Tot: Session I
10:00 am: Soccer for the Little Ones: Session 1
10:30 am: Johnson
11:00 am: Bouldering & Top Rope Climbing: Session I
6:00 pm: Harvill
5
10:00 am: Bethel Church
12:00 pm: Detor
3:30 pm: Matthew Sharp Home group
6
5:30 pm: LEGO First Robotics Club: Session II - Ages 9-14
6:00 pm: Ceramics: Session I
7
7:00 am: Exercise for a Healthy Spine (EDGU): Session I
7:45 am: Wellness
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Session I
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
more...
8
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
10:00 am: Benefit Fair
5:30 pm: Wills and Estates: Session II
6:00 pm: Horsemanship - Beginning: Session I
6:00 pm: Palette Knife Painting: Session I
more...
9
7:00 am: Exercise for a Healthy Spine (EDGU): Session I
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Session I
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
12:30 pm: Let the Water Move You: Session I
more...
10
6:00 pm: Gray
6:30 pm: Bethel Church
7:00 pm: Rhonda Goldsmidt
11
8:00 am: Gray
10:00 am: Bethel Church
10:00 am: Climbing Class - Parent & Tot: Session I
11:00 am: Bouldering & Top Rope Climbing: Session I
12
10:00 am: Bethel Church
12:00 pm: Detor
3:30 pm: Matthew Sharp Home group
13
4:00 pm: Special Olympics
5:30 pm: LEGO First Robotics Club: Session II - Ages 9-14
14
7:00 am: Exercise for a Healthy Spine (EDGU): Session I
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Session I
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
5:00 pm: Hula - Youth: Session I
more...
15
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
5:00 pm: Schaafsma
6:00 pm: Horsemanship - Beginning: Session I
6:30 pm: Belly Dancing - Level 1: Session II
7:15 pm: Volleyball - Open Gym: Session 1
16
7:00 am: Exercise for a Healthy Spine (EDGU): Session I
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Session I
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
12:30 pm: Let the Water Move You: Session I
more...
17
8:00 am: Carpenter
10:00 am: Special Olympic Meeting
5:45 pm: Ward
18
9:00 am: First Aid: Session II
10:00 am: Climbing Class - Parent & Tot: Session I
12:00 pm: Jarquin
2:00 pm: Social Club
7:45 pm: Raymond
19
10:00 am: Bethel Church
12:00 pm: Detor
3:30 pm: Matthew Sharp Home group
20
5:30 pm: LEGO First Robotics Club: Session II - Ages 9-14
21
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Session I
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
5:00 pm: Hula - Youth: Session I
6:00 pm: Hula - Adult (Beginning): Session I
more...
22
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
7:15 pm: Volleyball - Open Gym: Session 1
23
9:00 am: On the Move : Session I
24
25
1:00 pm: Martin
6:30 pm: Dominguez
7:00 pm: Hunter
26
10:00 am: Bethel Church
12:00 pm: Detor
27
1:45 pm: Insurance Appeals
5:30 pm: LEGO First Robotics Club: Session II - Ages 9-14
28
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Session II
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
5:00 pm: Hula - Youth: Session I
5:00 pm: Special Olympic Meeting
more...
29
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
4:00 pm: CEDS Meeting
6:00 pm: Cooking - Becoming a Chocolatier: Session I
6:30 pm: Belly Dancing - Level 1: Session II
7:15 pm: Volleyball - Open Gym: Session 1
30
7:00 am: Housing Authority
9:00 am: Golden Apple Intergenerational Preschool: Golden Apple Intergenerational Preschool: Session 3
9:00 am: On the Move : Session II
9:00 am: On the Move : Ticket Book - On the Move Session I
12:00 pm: Let the Water Move You: Session 1.5
more...